Lucca Fashion

Modny blog dla każdego

damskie klapki

Damskie klapki – kiedy ten typ obuwia sprawdza się najlepiej?

Kobiece obuwie to bardzo szeroka grupa różnego rodzaju butów, w tym wiele dedykowanych na konkretne pory roku i okazje. Należą do nich z pewnością damskie klapki, które odsłaniają stopy i dają swobodę głównie latem. Jakie są rodzaje klapek dla kobiet, kiedy klapki damskie będą dobrym wyborem? Oto kilka ważnych informacji.

Rodzaje kobiecych klapek

damskie klapki

Wśród damskich klapek można wyróżnić wiele różnych modeli, których przeznaczenie nie zawsze jest takie samo. Klapki to nie tylko obuwie na lato, może być bowiem także obuwiem sportowym, a nawet roboczym. Generalnie wyróżnia się:

  • klapki sportowe, basenowe, o cechach wodoodpornych,
  • damskie klapki codzienne, na lato,
  • klapki eleganckie, często na obcasie lub koturnie,
  • klapki typu japonki.

Warto także zauważyć, że damskie klapki z Messimo.pl mogą być nieco bardziej zabudowane, z szerokimi paskami i głęboką podeszwą, albo też lekkie, subtelne, oparte na cieniutkich paseczkach i niewielkiej podeszwie. Cechy te powinny być dopasowane nie tylko do ulubionego stylu, ale także pożądanego komfortu noszenia obuwia.

Kiedy kobiety mogą założyć klapki?

Klapki damskie to buty o dość nieformalnym charakterze, nawet te modele mające elegancki wygląd i ozdoby. Najczęściej korzysta się z nich latem, gdy upały utrudniają zakładanie klasycznego, pełnego obuwia. Nie da się ukryć, że klapki choć wygodne, ograniczają szybkie i stabilne poruszanie się, dlatego nie zawsze się sprawdzają. Podobnie jak w przypadku sandałów, do klapek damskich nie powinno nosić się skarpetek.

Related Posts