Lucca Fashion

Modny blog dla każdego

portfele męskie

Portfel to kwintesencja elegancji – jak wybrać egzemplarz idealny?

Portfele męskie to uniwersalne akcesorium, które jest pożądane przez każdego mężczyznę. W dzisiejszym środowisku pieniądza cyfrowego, oprócz banknotów i monet, każdy ma mnóstwo kart. Rzeczy te należy odpowiednio rozdzielić i starannie przechowywać. Portfele męskie to element wizerunku, który świadczy o guście, stylu i statusie jego właściciela. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wybrać odpowiedni portfel damski i męski, tak aby pasował do znaku zodiaku, był uniwersalny, reprezentacyjny i dodawał szczęścia.

Historia wyglądu portfeli męskich

portfele męskie

Podręczniki historii podają, że pierwsze portfele męskie były małymi woreczkami z naturalnej tkaniny przewiązanymi sznurkiem, do których starożytni mieszkańcy Turcji wkładali swoje fortuny. W okresie renesansu przedmioty te zaczęły już nabierać nowoczesnego wyglądu.

Taki dodatek w postaci sakwy związanej na górze po raz pierwszy pojawił się w Nowogrodzie na początku XIX wieku, ponieważ produkowano tam skóry. W tym okresie w Europie  Zachodniej używano bardzo podobnych przedmiotów z materiału, ale modne było przypinanie ich do paska. Mieszkańcy Japonii byli bardzo wyjątkowi pod tym względem- nawlekali monety na grubą skórzaną nić, która służyła im za nośnik pieniędzy.

Określanie rodzajów portfeli dla kobiet i mężczyzn

Istnieje wiele różnych przypadków, z których każdy ma zalety i wady. Preferencje pań i panów są indywidualne. Akcesoria należy dobierać w zależności od wykonywanego zawodu i ilości rzeczy, które będą w nich przechowywane. Portfel jest wyrafinowany i prosty, nie zawiera zbędnych i niepotrzebnych detali. Portfel to przedmiot najczęściej w formie prostokąta z zapięciem na guzik, rzadziej – na zamek błyskawiczny.

Related Posts