Lucca Fashion

Modny blog dla każdego

Idziemy do sklepu odzieżowego. Jak wybrać sweter damski?

Nie ulega wątpliwości, że dla większości pań sklepy odzieżowe mają szczególną wartość. Mężczyznom trudno się w nich odnaleźć, ale za to kobiety odnajdują się w nich doskonale. Gdy zbliża się jesień, większość kobiet wybiera w nich swoje ulubione swetry. Nie jest to proste, dlatego warto sugerować się dostępnymi poradami.

Lekko i przewiewnie

Najlepiej stawiać na swetry, które są lekkie i przewiewne. Mowa tu oczywiście o odzieży, która jest przeznaczona głównie na wyjście. Ubranie grubego, ciepłego swetra „na trasę”, nie jest ani praktycznie, ani komfortowe. Warto zatem postawić na model, w którym kobieta będzie się czuć idealnie i to w połączeniu z np. przeciwdeszczową kurtką lub płaszczem. I jeszcze jedno – dobry sweter damski może być luźny. Dodatkowe fałdy lepiej ochronią przed chłodem, a jednocześnie pozwolą skórze oddychać.

Grube i ciężkie swetry też są w modzie

Kiedy warto postawić na grube i ciężkie swetry? Można je nosić wtedy, gdy jest naprawdę chłodno. Taki sweter przyda się również w domu, a zwłaszcza rankiem lub późnym wieczorem, gdy ogrzewanie przechodzi na niższy poziom. Co ważne, nawet najgrubszy sweter nie sprawdzi się w starciu z silnym wiatrem. Dlatego osoby, które chcą czuć się komfortowo, powinny wybierać odzież połączoną z kilku warstw. Dzięki temu można sobie zapewnić maksymalną ochronę zarówno przed deszczem, jak i przed wiatrem.

Kolor i stylistyka

Damskie swetry są dostępne w wielu różnych kolorach. Najlepiej postawić na modele jednobarwne, które swą kolorystyką mogą odnieść się np. do… nastroju. W ostatnich latach bardzo modne są np. swetry żółte, które można nosić zarówno latem, jak i jesienią lub zimą. Ciekawą propozycją są też swetry białe, które będą doskonałą opcją na mniej lub bardziej formalne spotkania. Niestety, dla wielu osób mogą one być mało praktyczne, gdyż biała odzież (nie tylko swetry) szybko się brudzi i jest dość trudna w czyszczeniu.

Pielęgnacja – najważniejsze wskazówki

Jak wybrać sweter damski, aby spełniał on wszystkie najważniejsze oczekiwania kobiety? Dobrym pomysłem jest sugerowanie się przy jego wyborze informacjami, które zostały umieszczone na dołączonej do niego metce. Dzięki temu można się dowiedzieć, jaka jest optymalna temperatura prania swetra, z czego został on wykonany, a także jaka jest procentowa zawartość tychże składników. Informacje te mogą okazać się bardzo przydane w trakcie pielęgnacji swetra, by mógł on służyć swej „pani” przez możliwie jak najdłuższy czas.

Sposób suszenia

Warto zapoznać się z listą materiałów, jakie posłużyły do produkcji danego swetra. Może się bowiem okazać, że na niektóre z nich może bardzo źle zadziałać… zwykła suszarka. Okazuje się bowiem, że niektóre tworzywa (takie jak np. wełna) mogą po suszeniu w suszarce szybko się zwęzić. Często bywa tak, że niektóre rodzaje odzieży nie mogą być suszone w tradycyjnych suszarkach, gdyż w trakcie procesu suszenia tracą one na rozmiarach. W praktyce może się okazać, że sweter taki stanie się całkowicie bezużyteczny. A przecież nie o to chodzi.

Materiały przyjazne naturze

Jeśli temat ekologii jest dla danej kobiety bardzo ważny, to przy wyborze odpowiedniego swetra warto zasugerować się jego składem. I w tym przypadku warto spojrzeć na metkę, gdyż znajdują się na niej informacje, które mogą pod tym względem okazać się bardzo pomocne. Warto szukać odzieży, która została wyprodukowana w oparciu o ekologiczne metody, gdyż dzięki temu wspiera się producentów korzystnie wpływających na środowisko. Warto zaznaczyć, że taka odzież może być odrobinę droższa od tej, która została wyprodukowana w sposób nie mający dużo wspólnego z ekologią. Czyż jednak nie warto – w walce o lepsze jutro – ponosić nieco wyższe koszty? 

Podsumowując, wybór odpowiedniego swetra w sklepie z odzieżą może trochę potrwać. Dlatego warto skorzystać z pomocy sprzedawcy, który to często sam jest kobietą. Osoba ta pomoże dobrać odpowiedni wzór, kolor, a także dostosować specyfikę swetra do oczekiwań osoby kupującej. Bądź co bądź, to sprzedawca ma największą wiedzę co do własnego asortymentu.

Related Posts