Nie tylko ciepłe, ale również modne i eleganckie swetry męskie
Marynarka, bluza, koszula i oczywiście sweter – to jedne z kluczowych elementów męskiej garderoby, z pomocą których powstaną świetne stylizacje zarówno na wyjścia o charakterze formalnym, jak i nieco luźniejszym. Swetry nigdy nie wychodzą z mody, a już szczególnie w okresie jesienno-zimowym są mile widziane, jako że świetnie chronią przed zimnem.
Swetry męskie z naturalnych tkanin
Materiał, z jakiego zostanie uszyty sweter męski, ma niebagatelne znaczenie dla poczucia naszego komfortu. Przede wszystkim warto wybierać warianty, które powstały z naturalnych materiałów takich jak wełna, kaszmir, alpaka czy jedwab. Są one ciepłe, przyjemne w dotyku, niezwykle wygodne i nie zmieniają się pod wpływem nawet długiego użytkowania. Alternatywą dla nich są te uszyte z bawełny, często z domieszką tworzyw sztucznych, np. akrylu.
Ponadczasowe fasony swetrów męskich
Na pewno każdy stanął przed dylematem jaki sweter męski dla siebie wybrać. W tym wypadku najlepiej zdać się na ponadczasową klasykę i pod lupę wziąć sprawdzone fasony, które zawsze prezentują się stylowo i elegancko. Są to przede wszystkim proste kroje, które podkreślają męską sylwetkę i wykończone są dekoltem tradycyjnym okrągłym lub w serek. Można łączyć je z ulubioną koszulą lub t-shirtem, ale trzeba pamiętać, że kołnierzyk koszuli powinien być schowany, a t-shirt całkowicie niewidoczny. Alternatywą jest sweterek męski wykończony stójką, golfem lub nawet kapturem. Nie wszystkie swetry muszą być wciągane przez głowę – można także kupić wariant zapinany na suwak lub guziki.
Wzory, sploty i kolory
Warto także dobrze przemyśleć kolor czy splot sweterka męskiego. Najbardziej eleganckie są te o gładkiej fakturze i w jednym, wyrazistym kolorze, np. granatowym, bordowym czy beżowym. One świetnie przede wszystkim pasują do stylizacji formalnych, natomiast grubsze sploty warto wybierać z myślą o stylizacjach casualowych. Jeśli lubimy tworzyć oryginalne stylizacje, to warto sięgnąć również po swetry w ciekawe wzory, np. kratę czy splot o charakterze warkocza.