Lucca Fashion

Modny blog dla każdego

sportowe spodnie damskie

Damskie spodnie sportowe – dresy, spodenki, a może legginsy?

Dobrze dobrane ubranie sportowe zapewnia wygodę ćwiczeń i ochronę przed ekstremalnymi temperaturami, tymi najniższymi i najwyższymi. Ubrania powinny być wykonane z przewiewnego, elastycznego materiału pozwalającego na swobodne ruchy. Damskie spodnie sportowe powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb i uprawianego sportu.

Spodenki sportowe

Spodenki najlepiej zakładać w okresie letnim, kiedy temperatury nie pozwalają na noszenie długich, damskich spodni. W chłodniejsze poranki czy wieczory można pod spodenki założyć rajstopy, a także legginsy damskie. Spodenki są dobrym wyborem podczas uprawiania sportów zespołowych, takich jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka w upalne dni.

Dresy sportowe

W chłodniejsze dni warto zamienić krótkie spodenki na wygodne dresy – szerokie spodnie świetnie zatrzymują ciepło i zachęcają do ćwiczeń. Najlepiej sprawdzą się również podczas uprawiania sportów zespołowych na dworze, jak i podczas porannych i wieczornych biegów.

Legginsy i getry damskie  

Przylegające legginsy damskie najlepiej założyć do ćwiczeń rozciągających, gimnastyki, na siłownię czy na rower, aby mieć pewność, że nogawka nie wkręci się w łańcuch. Są też często wybierane do biegania Są cieplejszą alternatywą rajstop, dlatego często ludzie zakładają je pod spodenki. Getry damskie muszą być założone z inną, dolną częścią garderoby, ponieważ są to zwyczajnie długie skarpety. Ocieplają i chronią łydki. Są obowiązkowym elementem stroju piłkarzy i piłkarek, którzy zakładają getry pod ochraniacze wraz ze spodenkami piłkarskimi. Są też wykorzystywane przez tancerki.

Related Posts