Lucca Fashion

Modny blog dla każdego

Jak wybrać zimową kurtkę?

Nie da się ukryć, że zima jest już za pasem, a to oznacza konieczność wyciągnięcia z szaf zimowych kurtek, aby można było skutecznie ochronić swoje ciało przed działaniem niskiej temperatury. Co jednak ma zrobić osoba, która w obecnej chwil jeszcze takowej kurtki nie posiada? Czym powinna się kierować, aby taką kurtkę kupić?

Wybieramy materiał

Wybierając kurtki męskie zimowe, wiele osób patrzy przede wszystkim na ich krój i estetykę, a przecież zewnętrza strona kurtki to coś o wiele ważniejszego, czyli materiał, z jakiego została dana kurtka wykonana. Najczęściej typowa kurtka zimowa męska wykonana jest z poliestru, czyli sztucznego materiału syntetycznego, który jest tani w produkcji, a także charakteryzuje się dosyć dobrą wytrzymałością na uszkodzenia. Najczęściej wykonane są z niego tanie kurtki zimowe, które nie charakteryzują się jednak zbyt dobrym trwałością.

Jeśli jednak zależy komuś na jakości, lecz nadal na stosunkowo dobrej cenie, powinien szukać kurtki wykonanej z nylonu. Również i on jest materiałem sztucznym, jednak charakteryzującym się o wiele większą wytrzymałością na uszkodzenia. Najczęściej spotyka się go w kurtkach sportowych.

Jakie wybrać wyplenienie?

Kupując kurtkę zimową, podstawowym czynnikiem, który wpływa na potrzebę jej posiadania, jest je zdolność do zachowania ciepła. Z tego powodu im kurtka zimowa cieplejsza, tym lepsza.

Parametr ten zależny jest jednak od zastosowanego w danym modelu kurtki wypełnienia. Zdecydowanie najlepszym materiałem do wypełnienia jest puch i pierz. Nie tylko są bardzo ciepłe, lecz dodatkowo stosunkowo lekkie, a także zapewniające skórze oddychanie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest poliester, który choć ciepły, to jednak bardzo szczelny, co powoduje, że często jest źródeł dużego pocenia się osoby noszącej tak kurtkę.

Related Posts