sklep z odzieżą damską

Odzież damska to zróżnicowana część branży modowej. Nie tylko ze względu na to, że kobiety chętniej ulegają trendom mody damskiej. Kobiece ciało jest także bardziej wymagające. Dotyczy to chociażby piersi.

W trakcie uprawiania sportu biust zmienia swoje położenie. W wypadku większych piersi może być to nawet kilkanaście centymetrów. Dlatego tak ważne jest właściwe dobranie biustonosza sportowego.

Biustonosz zwykły a biustonosz sportowy

Zadaniem odzieży damskiej jest nie tylko podkreślanie urody. Spełnia ona również oczekiwania dotyczące funkcji praktycznych. Zadaniem biustonosza sportowego jest powstrzymywanie niepożądanych ruchów piesi. Najlepiej, gdy podczas wysiłku fizycznego biust jest unieruchomiony. 

Różnice pomiędzy stanikiem sportowym, a tym do codziennego użytku uwidaczniają się w jego kroju, materiale i przeznaczeniu. Materiał to najczęściej dżersej lub poliester. Może on wydawać się gruby, ale cechuje się wysoką przewiewnością, jest przyjemny w dotyku i dobrze wchłania wilgoć.

Staniki sportowe i ich podział

Biustonosze sportowe dzielą się na kompresyjne, z dzielonymi miseczkami oraz z dzielnymi miseczkami i regulacją. Te pierwsze lepiej sprawdzają się w przypadku mniejszych piersi. Biustonosze z oddzielnymi miseczkami sprawdzają się w przypadku biustów średnich i dużych. Natomiast ostatni typ przeznaczony jest dla kobiet z bardzo dużymi piersiami.

Gdzie kupić biustonosz sportowy?

Taką bieliznę możemy zakupić w wielu sklepach stacjonarnych. Warto jednak rozważyć też sklep internetowy z odzieżą damską. Oferta takich sklepów jest szeroka, a ceny często atrakcyjniejsze niż w sklepach stacjonarnych.